Παρασκευή 19 Δεκεμβρίου 2014

ΡΕΠΟ ΤΑ "ΓΡΑΝΙΤΑΚΙΑ"

Ρεπό για την ομάδα μας και σε συνδυασμό με την αναβολή της επόμενης αγωνιστικής η οποία μεταφέρεται από 27/12/2014 σε 03/01/2015 οι αγωνιστικές υποχρεώσεις των μικρών μας τελείωσαν για φέτος. Ο προπονητής της ομάδας, Γιώργος Λαμπιθιανάκης δηλώνει ικανοποιημένος από την αγωνιστική πρόοδο των παιχτών του, περισσότεροι εκ των οποίων θα έπρεπε να μετέχουν στο πρωτάθλημα των προτζούνιορ ή δεν είχαν πριν την έναρξη του πρωταθλήματος ούτε ένα λεπτό συμμετοχής σε επίσημο αγώνα. Παρολ'αυτά λοιπόν αγώνα με τον αγώνα δείχνουν θεαματική πρόοδο κάτι που θα φανεί και στην πορεία του πρωταθλήματος. Οι δύο αγώνες για τους οποίους δεν είχε υπάρξει ενημέρωση ήταν ο αγώνας με τα Ροδωπού όπου η ομάδα μας έδειξε καλά στοιχεία παρά την ήττα με 5-2 αφού έδειξε αγωνιστικές αρετές μόνο στο 2ο ημίχρονο όπου και πέτυχε τα πρώτα της γκολ στη διοργάνωση (σκόρερ της ομάδας μας οι Κοκκινάκης Παναγιώτης και Σκουτελάκης Γρηγόρης) , καθώς και ο αγώνας με την ομάδα του ΙΝΚΑ όπου χάσαμε με 4-0, σκορ που αδικεί την ομάδα μας με βάση τη συνολική εικόνα του αγώνα. Οι προπονήσεις θα συνεχιστούν κανονικά μέχρι τις 24/12/2014 και ίσως να υπάρξει κάποιος φιλικός αγώνας το Σάββατο στις 27 του μήνα ή κάποιο τουρνουά μεταξύ των παιδιών.